BUSING INFORMATION 

 

Bus:15

7:37 am   CARL AV @ DOUGLAS AV

7:44 am   FRUIT HILL AV @ COTTAGE AV

7:47 am   METCALF AV @ MEADOW AV

7:53 am   SMITH ST @ MCARTHUR DR

7:54 am   LEE LN @ STANDISH AV

7:57 am   WOONASQUATUCKET AV @ STEVENS ST

7:59 am   MINERAL SPRING AV @ BROWN AV

 

2:38 pm   DOUGLAS AV @ CARL AV

2:52 pm   WOONASQUATUCKET AV @ STEVENS ST

2:54 pm   BROWN AV @ MINERAL SPRING AV

2:57 pm   SMITH ST @ MCARTHUR DR

2:58 pm   LEE LN @ STANDISH AV

2:59 pm   COTTAGE AV @ FRUIT HILL AV

3:03 pm   METCALF AV @ MEADOW AV

3:10 pm   GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL

 

Bus:16

7:47 am   ATLANTIC AV @ BENNETT ST

7:48 am   BENNETT ST @ LYDIA AV

7:50 am   SUDBURY ST @ TARKLIN ST

7:51 am   YOUNG ST @ PALM ST

7:54 am   FERA ST @ NEW ST

7:59 am   Golf Course opening

 

2:40 pm   Golf Course opening

2:44 pm   FERA ST @ NEW ST

2:46 pm   PALM ST @ YOUNG ST

2:48 pm   SUDBURY ST @ TARKLIN ST

2:49 pm   LYDIA AV @ BENNETT ST

2:50 pm   BENNETT ST @ ATLANTIC AV

2:56 pm   STEPHEN OLNEY SCHOOL

 

Bus:17

7:52 am   WOODBINE ST @ SHERMAN AV

7:56 am   SMITHFIELD RD @ CHESTNUT ST

7:58 am   SMITHFIELD RD @ BARRY CT

8:01 am   SMITHFIELD RD No Intersection

 

2:38 pm   SMITHFIELD RD @ BARRY CT

2:40 pm   CHESTNUT ST @ SMITHFIELD RD

2:44 pm   SHERMAN AV @ WOODBINE ST

 

Bus:18

7:50 am   CHARLES ST @ OBED AV

7:52 am   CHARLES ST @ JANE ST

7:53 am   CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE

7:55 am   CHARLES ST @ JOSEPHINE ST

 

2:40 pm   CHARLES ST @ OBED AV

2:41 pm   CHARLES ST @ JANE ST

2:42 pm   CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE

2:44 pm   CHARLES ST @ JOSEPHINE ST

2:51 pm   WHELAN ELEMENTARY SCHOOL

 

 

 

 

 

 

Bus:19

7:55 am   TIFFANY ST @ THELMA ST

7:57 am   ROSNER AV @ WOODWARD RD

8:01 am   IRVING ST 100′ FROM MSA

 

2:37 pm   IRVING ST 100′ FROM MSA

2:39 pm   WOODWARD RD @ ROSNER AV

2:43 pm   THELMA ST @ TIFFANY ST

2:47 pm   STEPHEN OLNEY SCHOOL

 

Bus:22

7:53 am   BAIRD @ 100′ FROM MSA

7:55 am   ATWOOD AV @ DORMAN AV

7:57 am   VINCENT AV @ ADA ST

7:59 am   VINCENT AV @ CHARLES ST

8:05 am   BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL

 

2:40 pm   CHARLES ST @ VINCENT AV

2:41 pm   VINCENT AV @ ADA ST

2:43 pm   DORMAN AV @ ATWOOD AV

2:45 pm   BAIRD AV @ MINERAL SPRING AV

 

Bus:23

 

7:53 am   ORLANDO DR @ MARK DR

7:55 am   BORAH ST @ FLORENCE ST

7:57 am   COOPER ST @ REMINGTON ST

8:00 am   IVAN ST @ OLNEY ST

 

2:39 pm   OLNEY ST @ IVAN ST

2:41 pm   COOPER ST @ REMINGTON ST

2:43 pm   BORAH ST @ FLORENCE ST

2:45 pm   ORLANDO DR @ MARK DR

2:53 pm   STEPHEN OLNEY SCHOOL

 

Bus:25

 

7:43 am   JOSLIN ST @ JACKSONIA DR

7:47 am   SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR

7:51 am   SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN

7:54 am   RIVERVIEW DR @ LAKE DR

7:56 am   ROBINS WY @ HICKORY RD

8:00 am   Derby @ 100′ From MSA

8:01 am   ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV

8:02 am   ALEXANDER ST @ FRIENDSHIP ST

 

2:37 pm   FRIENDSHIP ST @ ALEXANDER ST

2:37 pm   ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV

2:38 pm   DERBY AV @ MINERAL SPRING AV

2:43 pm   ROBINS WY @ TWINS LN

2:45 pm   LAKE DR @ RIVERVIEW DR

2:47 pm   SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN

2:51 pm   SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR

2:54 pm   LOCUST AV @ BOURNE AV

2:55 pm   JACKSONIA DR @ JOSLIN ST

2:58 pm   WATERMAN AV @ GREYSTONE AV

3:05 pm   MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL